Moldovai Köztársaság
·
Republica Moldova
·
Respublika Moldova
·
Республика Молдова
·
Республіка Молдова

Dnyeszter Menti Köztársaság
·
Република Молдовеняскэ Нистрянэ
·
Приднестровская Молдавская Республика
·
Придністровська Молдавська Республіка

Területe: 4163 km2; lakossága: 537 000 fő (2007); fővárosa: Тираспол / Тирасполь / Тирасполь; hivatalos nyelve: moldovai (román, de cirill írással), orosz és ukrán; közigazgatási beosztása: 5 körzet (район / район / район) és 2 város (муничипю / город / місто); pénzneme: 1 рублэ / рубль / рубль = 100 копейкэ / копейка / копійка; nemzetközi gépkocsijele: MD (nincs önálló).
Közlekedés módja: jobboldali; rendszámok kiadása: párban.
El nem ismert, de facto független területi egység, elnöki köztársaság a Moldovai Köztársaságon belül.
A területen néhány görög város épült az ókorban, majd Milétosz gyarmata lett. I. e. 50-től Dacia provinciához csatolták a rómaiak, de a birodalom bukása után barbár törzsek vették át az uralmat. A középkorban szláv törzsek telepedtek meg itt, majd előbb a Kijevi Rusz, majd a Litván Nagyfejedelemség része lett. 1504-ben a törökök foglalták el, majd 1792-ben az Orosz Birodalom vette át az uralmat. A területet később az Ukrán SZSZK örökölte meg, majd 1924-ben szakadárok megalakították a Moldávia ASZSZK-t. A háború után Moldávia teljes mai területe Moldáv SZSZK néven a Szovjetunió része lett. 1990-ben a mai Transznisztria terület kinyilvánította a függetlenségét, de ezt Moldávia nem ismerte el, harcok kezdődtek a szakadárokkal. A konfliktus befejezéseként Modáviának le kellett mondania a terület irányításáról, de függetlenséget - más országokhoz hasonlóan - nem ismerte el.
A moldáv cirill nevek átírása a román megfelelőjével, az orosz nevek átírása a GOST 7.79 (2002) / ISO 9:1995, az ukrán nevek átírása a nemzeti átírási szabvány szerint történik.